Otse põhisisu juurde

Poolteist kuud vahetusaasta lõpuni

Njaa, seda on tegelikut natuke kurb välja öelda, aga nii see on. Peaaegu üheksa kuud on möödas sellest, kui ma Tallinna lennujaamas viimased kallid sõpradele ja emmele tegin. Aeg läheb kiiresti. Alguses see venis ja ausalt mõtlesin, et see üks aasta on pikem kui kogu mu elu. Nüüd aga avastan ma end juba mai keskpaigast.
Mäletan, kuidas septembri lõpus otsustasin, et no hästi, ma teen siis ka kogu selle uurimustöö värgi siin kaasa. Sellel reedel on mul kaitsmine. Eesti aja järgi kell 16:10 võiks mulle pöialt hoida palun. Teemaks on Eesti meeste valikud Teises maailmasõjas. Kusjuures kogu selle töö suutsin teha veel nii, et kõik mu allikad olid inglise keeles, aga töö kirjutasin loomulikult prantsuse keeles. Inglise ja prantsuse keele vahele käis veel ka eestikeelne tõlge.
Sellel nädalavahetusel on meil ka viimane YFU kokkusaamine-Re-entry. Teemaks see, kuidas ennast kojuminekuks valmis panna.
Edasi ootab mind veel ees triatloni läbimine ehk asi, mida mu klass peab tegema kehalise "lõpueksamina". Sellest "õnnest" saan osa võtta järgmisel kolmapäeval.
9. juunil algavad eksamid. Belglastel, vaesekestel, on need veel ka absoluutselt igas aines (ja kaks korda aastas, igal aastal). Minul õnneks on natuke paremini läinud. Kool kohustab mind ainult viit tegema ehk minu valikuteks on prantsuse keel (spets. vahetusõpilastele), tavaline prantsuse keel nagu kõigil, ajalugu, inglise keel ja geograafia. Kõige õnnetumas seisus on geograafia, sest selleks aineks õppimise lõpetasin ma sellel poolaastal ära, olles ise kindel, et ma pean ainult neli eksamit tegema. Eksisin natuke. Saan nüüd ikkagi Belgia energeetikat pähe õppida.
Lisaks on mul vaja Belgias kindlasti veel kolme linna külastada, aga jumal teab, milllal ma selleks aega leian. Loodetavasti ei jää mul Louvain-La-Neuve, Ostende ja Namur nägemata. Tegelikult ma tahaks veel Bruggesse ka tagasi jõuda, aga see vist peab unistuseks jääma.
25. juunil on mul õnn ka Belgia pulmast osa saada, sest mu hostema õetütar abiellub. Seega on mul vaja ka kleit leida (mul ausalt pole selleks piisavalt nädalavahetusi), aga tegelikult on ju tore, et ma saan pulma minna ja ma täiega tahaks näha, milline on üks Belgia pulm (ma tegelikult pole sellest kunagi kirjutanud, aga Belgia matust olen ma kusjuures näinud).

Aga mida ma vahetusaasta lõpu suhtes tunnen?
Mmm, see on üks keeruline küsimus. Kui ma nüüd aus olen, siis ma ei tahaks oma siia nüüd kogu oma eluks jääda, sest mul on ikka ainult üks kodu ja see on Eestis.
AGA, mul on väga kurb jätta oma siinsed sõbrad siia maha. Mul on siinse klassiga VÄGA vedanud. Mõnus huumor käib tunnist tundi ja õhkkond on mõnus. Eks natuke draamat on ka, aga olles koos Belgia teismelistega sa sellest ei pääse.
Ja väga kahju on see, et kõik need teised vahetusõpilased ei ole enam minuga samas riigis. Et hommikul kooli minnes, ei tervita mind alati särav Brasiilia-USA duo (millegipärast ma seda Uus-Meremaa vahetusõpilast ei kohta koolis kunagi). Või et kui mul nädalavahetusel midagi teha pole, siis saab alati mõne vahetusõpilasega kokku saada ja belglasi surmani taga klatšida. Kõikidest vahetusõpilastest jään ma väga puudust tundma.
Alati rõõmsameelset hostõde jään ka igatsema. Ma ausalt pole kunagi kohanud inimest, kes suudab nii palju rääkida ja kellel vist tõesti MITTE KUNAGI pole halb tuju.

Samas ma LOOMULIKULT tahan juba oma peret ja sõpru näha, minna jalutada vanalinnas ja tunda ennast vabalt, muretsemata kas kell seitse on liiga hilja koju jõuda või ei. Eestis on mul elu lihtsam. Kogu aeg ei pea igaks sammuks luba küsima jne jne.

Seniks aga soovin teile kõigile ilusat kevade/suve jätku ja tehke oma unistused teoks. See on seda väärt!
47 päeva pärast näeme!

Bisous

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ujulas

Otsustasin siis täna hommikul, et kuna ma siin eriti spordiga tegelenud ei ole, siis lähen otsin ujula üles ja lähen ujuma. Nii, algus oli hea. Kõndisin pool tundi ujulani, leidsin ujula, pileti sain ka täiesti iseseivalt prantsuse keeles ostetud ja lisaks sai ka veidi pikem vestlus piletimüüjaga peetud (no loomulikult prantsuse keeles). Jõudsin siis basseini juurde ja seal oli lihtsalt nii palju inimesi, nii nii palju. Peaaegu kõik olid sinna tulnud lastega ja lapsi oli ikka väga palju. Ma arvan, et ma olin vist peaaegu, et ainus, kes sinna koos lapsega ei tulnud. Ma siiski korra pean veel ütlema, et neid lapsi oli väga-väga palju. Ujulasse minnes mõtlesin, et saan rahulikult ujuda, sest palju seal neid inimesi pühapäeva hommikul kell üheksa ikka olla saab. Ikka saab küll. Rahulikult ujumisest ei tulnud küll midagi välja. Seal mingeid eraldi ujumisradu eraldatud ei olnud. Oligi lihtsalt bassein, 25 meetrit pikk. Mida need täiskasvanud ja lapsed siis seal tegid? Oli nei...

Pakid Eestist

Kirjeldamatu rõõm. Nii hea on saada Kalevi kommi, MARTSIPANI ja kõike muud. Täna saabunud pakk tegi ka uue kiirusrekordi - 4 päeva. Pole paha. Püüdsin seda sada aastat avada ja lõpuks sain lahti. Piparkoogid, jõulukink, kommid, MARTSIPAN, normaalne hambapasta, jõulukaart - I M E L I N E. Iga pakk, mis ma saanud olen on alati nii hästi ajastatud olnud. Pakk tuleb just siis, kui ma seda kõige rohkem vajan, just siis, kui ma olen vahel (jah vahel ikka küll) jõudnud järeldusele, et kodust nii kaugel olla on ikka päris nõme. Nagu jah, saan keele selgeks ja uusi kogemusi ja võibolla saan aru, kes ma üldse selline olen, aga miks see kõik peab nii pagana raske vahepeal olema. Miks ma ei saa aru sellest, mida ja kuidas mu hostema mõtleb??? No ei jõua kohale lihtsalt. Aaah kui kõrini on mul nendest võileibadest, mida nad kogu aeg söövad ja see liha õhtusöögil maitseb alati täpselt samamoodi. Reedeti on muideks pasta ja kujutage nüüd ette, et ootan siis seda pastat (lõpuks ometi mitte s...

Nagu unenäos

Minu koolis käib üks vahetusõpilane. Ta käib minuga samas klassis. Ta on 16-aastane. Küsisin ta käest, kauaks ta siia jääb. Ta vastas, et juuni lõpuni. Vau, olla 16-aastasena üksi võõras riigis, suhelda keeles, mida ta väga hästi ei oska, elada koos inimestega, keda ta väga ei tunne. Kust ta küll selle julguse võtab? Miks ta üldse seda teeb? See ei saa ju lihtne olla, või saab? Aga samas on see ju nii põnev, nii lahe. Oh, ma tahaks ka. Ma tahaks ka, et mul see julgus oleks. Oot-oot, aga see olengi ju mina. See olengi ju mina, kes on 16-aastasena üksi võõras riigis, suhtleb keeles, mida ta väga hästi ei oska, elab koos inimestega, keda ta väga ei tunne. Kust ma küll selle julguse võtan? Ma tõesti ei tea. Küll aga on see tõesti nii põnev ja nii lahe. Vahepeal on mul selline tunne justkui vaataks ennast kõrvalt, sest ikka kohe üldse ei jõua kohale, et see olengi mina. See kõik tundub nagu unenägu. Mina olengi Belgias. Mina suhtlen inimestega prantsuse keeles. Mina käin Belgias koolis. ...